Banner Image

Merhaba!

Ben Burak. Sizlere kısaca markamızın kuruluş hikayesinden ve felsefesinden bahsetmek istiyorum.

Eczacılık eğitimimin ardından formülasyon tasarımı ve ilaç, kozmetik üretimi konularında dolu dolu bir eğitime sahip Farmasötik Teknoloji alanında Doktora eğitimimi tamamladım. Akademide ve sektörde uzun yıllar deneyim edindim, birçok bilimsel çalışmada ve projede yer aldım. Bu alandaki tecrübelerimi ve kendi geliştirdiğim ürün formülasyonları sizlerle paylaşmak amacıyla fikir temellerini 2018 yılında attığım miseca'yı sizlerle buluşturdum. 

Miseca, eczacılıkta sıklıkla kullandığımız Latince karıştırın anlamına gelen "Misce" ve sanatınıza, tekniğe göre anlamına gelen "Secundum Artem" kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. Marka ismimiz, eczacılık sanatını ve bilimsel temelleri kullanarak sunduğumuz kaliteli ve doğal içeriklere sahip cilt bakım ürünlerini yansıtıyor.

Geliştirdiğim ve çalışmasını yaptığım ürünlerde tamamen doğal kaynaklı hammaddeleri ve etkinliği kanıtlanmış aktif içerikleri tercih ediyorum. Formülasyon tasarımında hiçbiri Sentetik koku ve renklendirici madde, Alkol türevleri, Paraben, Phenoxyethanol vb sentetik koruyucular, SLS, SLES, Silikon türevleri, EDTA, Mineral yağlar ve Petrokimyasal ürünler (vazelin, parafin vb) hammaddeleri kesinlikle kullanmıyorum.

Ürünlerimiz tekrar kullanılabilir cam ambalajlarda sunuluyor, kargo hazırlama esnasında plastik patpat, dolgu malzemesi veya poşet asla kullanılmıyor. İhtiyacımız olan cilt bakımını, çevremize ve bizimle birlikte yaşayan diğer canlılara zarar vermeden gerçekleştirmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Ürünlerimizin tamamı T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ait Ürün Takip Sistemine (ÜTS) Kayıtlıdır.

Sevgiler,

Dr. Ecz. Burak Çelik

 

Firma: Burak Çelik Miseca

Adres: Maltepe Mah. Eski Çırpıcı Yolu Sok. Merter İş Merkezi No:2/26 Zeytinburnu/İstanbul

Üretici No: 416335

Sicil No: 254214-5

Mersis: 2697452704600001